HAKKIMIZDA
Sumitomo Corporation Dış Ticaret A.Ş. Türkiye, Sumitomo Corporation Japonya tarafından 1997 yılında % 100 yabancı sermaye ile Türkiye de kurulmuş olup Entegre olmuş kurumsal güçten yararlanarak ve aynı kurumsal misyonu paylaşarak Sumitomo Corporation’ın Yönetim İlkelerinin ve Rehber Faaliyet İlkelerinin temelini oluşturan Sumitomo İş Ruhu ile faaliyetlerini sürdürmektedir.

Ana ortağımız Sumitomo Corporation, geçmişi 17. yüzyıla kadar uzanan, Entegre Kurumsal Güçten yararlanarak çok boyutlu ticari faaliyetlerde bulunan, Japonya’daki en büyük ve en çok saygı duyulan, lider ticari kuruluşlardan biridir ve küresel operasyonlarını 66 ülkede ve 70.000’in üzerinde personel ile sürdürmektedir.Sumitomo Corporation hisseleri, Japonya’da pek çok borsada işlem görmektedir.

Sumitomo Corporation Dış Ticaret A.Ş.’nin şu andaki faaliyetleri içinde Metal, Otomotive, Gıda Maddeleri,Kimyasal ve plastik ürünleri, çevreye ve kamu sağlığına hizmet eden ürünlerin ithalatı, ihracatı ve yurtiçi satışları gibi ticari faaliyetler olup, müşterilere benzersiz yaklaşımı ve ilgili ürünlerin satışı yoluyla Türkiye’deki faaliyet tabanını sürekli genişletmektedir.

Sumitomo Corporation Dış Ticaret A.Ş., hem Sumitomo Corporation ve hem kendi iştirakiyle yapılan Türkiye’deki yatırım portföyleri konusunda da hizmet vermekte olup, aynı zamanda cografi konumunu ve küresel ağının imkanlarını kullanarak hem Sumitomo Corporation, Japonya için hem de cografi bölgesi civarında olan diğer ülkelerdeki Sumitomo grup şirketlerine bir dizi idari ve ticari hizmetler sunmaktadır.