HAKKIMIZDA
Sumitomo Corporation Dış Ticaret A.Ş. Türkiye 1997 yılında kurulmuş olup, şu anda Sumitomo Corporation Middle East FZE’nin hisselerinin tamamına sahip olduğu bir bağlı kuruluşudur.

Ana ortağımız Sumitomo Corporation, geçmişi 17. yüzyıla kadar uzanan, Entegre Kurumsal Güçten yararlanarak çok boyutlu ticari faaliyetlerde bulunan, Japonya’daki en saygı duyulan, lider ticari ve yatırımcı kuruluşlardan biridir ve küresel operasyonlarını 66 ülkede ve 100.000’in üzerinde müşteri tabanı olan portföyü ile sürdürmektedir. Sumitomo Corporation hisseleri, Japonya’da pek çok borsada işlem görmektedir.

Sumitomo Corporation Dış Ticaret A.Ş.’nin şu andaki faaliyetleri içinde Metal, Otomotive, Gıda Maddeleri,Kimyasal ve plastik ürünleri, çevreye ve kamu sağlığına hizmet eden ürünlerin ithalatı, ihracatı ve yurtiçi satışları gibi ticari faaliyetler olup, müşterilere benzersiz yaklaşımı ve ilgili ürünlerin satışı yoluyla Türkiye’deki faaliyet tabanını sürekli genişletmektedir.

Sumitomo Corporation Dış Ticaret A.Ş., hem Sumitomo Corporation ve hem kendi iştirakiyle yapılan Türkiye’deki yatırım portföyleri konusunda da hizmet vermekte olup, aynı zamanda cografi konumunu ve küresel ağının imkanlarını kullanarak hem Sumitomo Corporation, Japonya için hem de cografi bölgesi civarında olan diğer ülkelerdeki Sumitomo grup şirketlerine bir dizi idari ve ticari hizmetler sunmaktadır.